ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Příslušenství ložisek

UPÍNACÍ A STAHOVACÍ POUZDRA

Upínací pouzdra, např. označení H metrických rozměrů s dírou metrických a palcových rozměrů a upínací pouzdra palcových rozměrů. Upínací pouzdra jsou podélně rozříznuta a jsou dodávána kompletní včetně pojistné matice a zajišťovacího zařízení. Menší velikosti mají matici a pojistnou podložku. Větší velikosti mají matici a pojistnou svorku nebo pojistnou desku.

Stahovací, např. označení AH, AHX lze použít pro montáž ložisek s kuželovou dírou na válcovou úložnou plochu hřídele s osazením. Pouzdro je nalisováno do díry vnitřního kroužku ložiska, které se opírá o osazení hřídele nebo podobný pevný díl. Pouzdro je na hřídeli zajištěno maticí nebo koncovým víkem. K tomuto účelu jsou vhodné pojistné matice KM nebo HM.

 

POJISTNÉ MATICE A PODLOŽKY

Označení pojistných matic KM,KML,HM, AM apod. slouží k zajištění ložisek na hřídeli. Lze je rovněž použít k montáži ložisek s kuželovou dírou na kuželové úložné plochy na hřídelích a upínacích pouzdrech a k demontáži ložisek ze stahovacích pouzder.

 

POJISTNÉ PODLOŽKY

Většinou označeny MB nebo MBL slouží všeobecně pro zajištění pojistným matic.

 

KULIČKY, JEHLOVÉ VÁLEČKY, VÁLEČKY

Kuličky jsou dodávány v několika variantách materiálu a přesnostech s ohledem následné použití.

Ocelové kuličky jsou vyráběny ve čtyřech základních ocelových variantách. Chromová ocel 100Cr6 v tvrdosti 60-66 HRC, karbonová ocel 59-66 HRC, nekalené nerezové HRC 25-39 a kalené nerezové HRC 48-56. Přesnost těchto kuliček se vyrábí s ohledem na zmíněný materiál v rozmezí prakticky G3 až G1000. Použitá přesnost kuliček vychází z požadavku na kvalitu finálního výrobku.

Dále jsou kuličky vyráběny z různých materiálových slitin, např. hliníku, mosaz-bronz-měď-cín,

Nikl-chrom-molybden, inconelové slitiny, titanové aj. Dalšími materiály kuliček jsou tvrdokovové slitiny, plasty, pryž, keramika a sklo. Kuličkou mohou mít rovněž různé povrchové úpravy, povlakované materiály např. chrom, stříbro, zlato, pryž atd.

Jehlové válečky jsou od průměru 1 mm až po 6 mm, průměry 7 mm a více jsou již válečky. Tyto valivé tělesa jsou rovněž vyráběna v různých materiálových provedeních, obdobně jako kuličky.

Zvláštní skupinou v příslušenství jsou transportní kuličkové jednotky, sloužící k přenos materiálu v rovině.

 

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: ZVL PŘÍSLUŠENSTVÍ, SKF PŘÍSLUŠENSTVÍ

ewelix
gates
ktr
loctite
permaglide
renold
bahco
seeger
ina
simrit
skf
zvl
optibelt
thk
ace
blickle
continental
elesa
ezo bearings
festo
fluro
freudenberg
hiwin
challenge
chiaravalli
ibc
igus
iko
kajo
koyo
ksk
linsys
loxeal
megadyne
molykote
nachi
narex
norgren
novato
parker
rkb
rollenbau
rollway
rubena
semperit
schneeberger
schwer
siemens
smc
snr
stäubli
torrington
trelleborg
zkl
rexroth
timken