RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Příslušenství ložisek

UPÍNACÍ A STAHOVACÍ POUZDRA

Upínací pouzdra, např. označení H metrických rozměrů s dírou metrických a palcových rozměrů a upínací pouzdra palcových rozměrů. Upínací pouzdra jsou podélně rozříznuta a jsou dodávána kompletní včetně pojistné matice a zajišťovacího zařízení. Menší velikosti mají matici a pojistnou podložku. Větší velikosti mají matici a pojistnou svorku nebo pojistnou desku.

Stahovací, např. označení AH, AHX lze použít pro montáž ložisek s kuželovou dírou na válcovou úložnou plochu hřídele s osazením. Pouzdro je nalisováno do díry vnitřního kroužku ložiska, které se opírá o osazení hřídele nebo podobný pevný díl. Pouzdro je na hřídeli zajištěno maticí nebo koncovým víkem. K tomuto účelu jsou vhodné pojistné matice KM nebo HM.

 

POJISTNÉ MATICE A PODLOŽKY

Označení pojistných matic KM,KML,HM, AM apod. slouží k zajištění ložisek na hřídeli. Lze je rovněž použít k montáži ložisek s kuželovou dírou na kuželové úložné plochy na hřídelích a upínacích pouzdrech a k demontáži ložisek ze stahovacích pouzder.

 

POJISTNÉ PODLOŽKY

Většinou označeny MB nebo MBL slouží všeobecně pro zajištění pojistným matic.

 

KULIČKY, JEHLOVÉ VÁLEČKY, VÁLEČKY

Kuličky jsou dodávány v několika variantách materiálu a přesnostech s ohledem následné použití.

Ocelové kuličky jsou vyráběny ve čtyřech základních ocelových variantách. Chromová ocel 100Cr6 v tvrdosti 60-66 HRC, karbonová ocel 59-66 HRC, nekalené nerezové HRC 25-39 a kalené nerezové HRC 48-56. Přesnost těchto kuliček se vyrábí s ohledem na zmíněný materiál v rozmezí prakticky G3 až G1000. Použitá přesnost kuliček vychází z požadavku na kvalitu finálního výrobku.

Dále jsou kuličky vyráběny z různých materiálových slitin, např. hliníku, mosaz-bronz-měď-cín,

Nikl-chrom-molybden, inconelové slitiny, titanové aj. Dalšími materiály kuliček jsou tvrdokovové slitiny, plasty, pryž, keramika a sklo. Kuličkou mohou mít rovněž různé povrchové úpravy, povlakované materiály např. chrom, stříbro, zlato, pryž atd.

Jehlové válečky jsou od průměru 1 mm až po 6 mm, průměry 7 mm a více jsou již válečky. Tyto valivé tělesa jsou rovněž vyráběna v různých materiálových provedeních, obdobně jako kuličky.

Zvláštní skupinou v příslušenství jsou transportní kuličkové jednotky, sloužící k přenos materiálu v rovině.

 

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: ZVL PŘÍSLUŠENSTVÍ, SKF PŘÍSLUŠENSTVÍ