ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Zajímavosti

ZELENÝ NEBO MODRÝ? NEVÍTE SI RADY?

05.01.2022

Zajišťovače závitů LOCTITE® propojí povrchy závitu a vyplní spáry, eliminací bočních pohybů výrazně zvýší spolehlivost závitových sestav tak, že předcházejí uvolňování spojovacích prvků – což je hlavní příčina fatálních havárií na zařízení.

Číst více

POŠKOZENÍ LOŽISEK A JEJICH PŘÍČINY

03.11.2021

Většinu poškození ložisek lze zařadit do dvou kategorií poškození: předprovozní a provozní. Předprovozní poškození ložiska vzniká před anebo v průběhu montáže, zatímco k provoznímu poškození dochází během provozu ložiska.

Číst více

TĚSNĚNÁ DVOUŘADÁ KULIČKOVÁ LOŽISKA S KOSOÚHLÝM STYKEM

13.09.2021

Těsněná dvouřadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem rozměrově vychází ze své otevřené (netěsněné) varianty. Jedná se tedy o ložiska s dvěma řadami valivých elementů s kontaktním úhlem 25° v uspořádání do tvaru písmene O. Díky tomuto uspořádání jsou ložiska schopna přenášet radiální zatížení, obousměrná axiální zatížení a klopné momenty.

Číst více

HŘÍDELOVÉ TĚSNÍCÍ KROUŽKY HMS5 A HMSA10

03.05.2021

Správná funkce ložisek závisí především na schopnosti těsnícího systému zadržet mazivo a zabránit pronikání agresivních nečistot do ložiska. Při návrhu a vývoji těsnění HMS5 a HMSA10 byl kladen důraz na vysoký výkon a účinné utěsnění.

Číst více

KUŽELÍKOVÁ LOŽISKA SKF EXPLORER

06.01.2021

Dnešní průmysl vyžaduje řešení, která vydrží ty nejnáročnější podmínky a jsou schopna plnit ještě vyšší nároky - řešení, která pracují s vyšší účinností, déle a bezpečněji.

Číst více

SKF SPEEDI-SLEEVE

01.12.2020

Společnost SKF vyvinula pouzdra SKF SPEEDI-SLEEVE jako řešení opotřebených stykových ploch na koncích hřídelí. Tenkostěnné pouzdro má vysoce kvalitní povrch, který poskytuje optimální stykovou plochu pro hřídelové těsnicí kroužky.

Číst více

INOVATIVNÍ SYNCHRONNÍ ŘEMEN POWERGRIP GT4

02.11.2020

Řemen PowerGrip GT4 je výsledkem úsilí společnosti Gates v aplikování inovací z oblasti materiálů a procesního inženýrství. U nového řemenu Gates PowerGrip GT4 je chloropren nahrazen speciální recepturou EE umožňující výrazně vyšší výkon.

Číst více

UPEVŇOVÁNÍ VÁLCOVÝCH SOUČÁSTÍ

06.10.2020

Upevňovací produkty slouží k upevňování ložisek, pouzder a válcových dílů v tělesech zařízení nebo na hřídele. Zajišťují maximální přenos zatížení a rovnoměrné rozložení namáhání a eliminují stykovou korozi.

Číst více
ewelix
gates
ktr
loctite
permaglide
renold
bahco
seeger
ina
simrit
skf
zvl
optibelt
thk
ace
blickle
continental
elesa
ezo bearings
festo
fluro
freudenberg
hiwin
challenge
chiaravalli
ibc
igus
iko
kajo
koyo
ksk
linsys
loxeal
megadyne
molykote
nachi
narex
norgren
novato
parker
rkb
rollenbau
rollway
rubena
semperit
schneeberger
schwer
siemens
smc
snr
stäubli
torrington
trelleborg
zkl
rexroth
timken