ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Řemenice a upínací pouzdra

KLÍNOVÉ ŘEMENICE

Klínové řemenice jsou nedílnou součástí pohonu klínovými řemeny. Řemenice SPZ, SPA, SPB a SPC jsou určeny pro všechny druhy klínových řemenů, jak opláštěných, tak s broušenými boky. Řemenice jsou vhodné také pro násobné (spojené) klínové řemeny.
 
Přehled řemenic a použitých jednoduchých klínových řemenů
 
Označení řemenice Vhodné profily řemenů
SPZ Z/10, SPZ, ZX, XPZ, 3V, 3VX, AVX10
SPA A/13, SPA, AX, XPA, AVX13
SPB B/17, SPB, BX, XPB, 5V, 5VX
SPC C/22, SPC, CX, XPC
Drážky klínových řemenic jsou vyráběny dle normy DIN 2211 pro klínové řemeny splňující normy DIN 2215, DIN 7753/1 a normy RMA. Pro výrobu klínových řemenic je standardně použita ušlechtilá litina EN-GJL200 – EN-GJL250. Řemenice jsou fosfátovnány a staticky vyváženy. Jsme schopni zhotovit řemenice dle výkresů, kde standartně používáme ocel C45 (12050). Dle přání zákazníka dynamicky či staticky vyvážit.
 
 

OZUBENÉ ŘEMENICE

Řemenice jsou určeny pro všechny druhy ozubených řemenů, jak neoprénových, tak polyuretanových. Ozubení řemenic je vyráběno dle norem upravujících tvar zubu daného profilu řemene.
 
Řemenice T = T2.5, T5, T10
Řemenice AT = AT5, AT10
Řemenice HTD = 3M, 5M, 8M, 14M
Řemenice GT = 5MR, 8MR, 14MR
Řemenice Polychain = 8MS, 14MS
Řemenice ZRS (palcové) = MXL, XL, L, H, XH
Pro výrobu ozubených řemenic se standardně používá slitina hliníku, ocel, či šedá litina. Řemenice je možno dodat ve dvou provedeních: standardně s předvrtanou dírou nebo pro upínací pouzdro Taper Lock. Ozubené řemenice upravujeme a vyrábíme dle výkresové dokumentace
 
 

ŘEMENICE PRO DRÁŽKOVÉ ŘEMENY

Řemenice jsou určeny pro řemeny profilu PJ a PL. Materiál řemenic GG25 vyrobeny dle DIN1691. Řemenice jsou fosfátovány a staticky vyváženy. Pro profil PJ možná obvodová rychlost až 60m/s.
 
 

UPÍNACÍ POUZDRA  (TaperLock)

Slouží ke spojování hřídelí  s nábojem. Tyto prvky mezi sebou přenáší kroutící moment pomocí tření, jenž je způsobeno rovnoměrným svěrným tlakem na hřídeli a náboji.
Existují v podstatě dva typy. Za prvé svěrná pouzdra, kde kroutící moment je přenášen z hřídele přes svěrné pouzdro a druhým typem jsou svěrné kroužky, kde se kroutící moment přenáší z hřídele na náboj, svěrný kroužek plní funkci svěrného spoje.
Svěrná pouzdra se dělí na samo-středící, bez středění, na vnější upínací sady a tuhá spojení hřídelí.
Přínosem svěrných pouzder a svěrných kroužků je schopnost pod několika násobným zatížením, mají vysoký kroutící moment bez použití drážky na pero. Disponují ohybovým momentem, přenáší axiální a radiální zatížení. Vynikají staickým a dynamickým zatížením. Pouzdra jsou jednoduše montovatelná a demontovatelná.
Naše společnost je dodavatelem značkových pouzder německého výrobce KTR, SKF, OPTIBELT aj.
 
 

SVĚRNÁ POUZDRA

Jedná se o provedení spojení hřídele  s vnitřní a vnější válcovou válcovou dírou bez použití drážky a pera.  Vysoká odolnost proti trvalému a střídavému zatížení, bez zeslabení drážkou, přenos vysokých momentů, jednoduchá axiální a radiální fixe náboje, bezvůlové spojení, jednoduchý výpočet, ochrana proti korozi, jednoduchá montáž a demontáž
 
Vyráběná provedení: samostředící, nesamostředící.
Rozsah průměru hřídelí: 6 – 400mm
Vnější rozměry se pohybují v průměru 25 – 495mm
ewelix
gates
ktr
loctite
permaglide
renold
bahco
seeger
ina
simrit
skf
zvl
optibelt
thk
ace
blickle
continental
elesa
ezo bearings
festo
fluro
freudenberg
hiwin
challenge
chiaravalli
ibc
igus
iko
kajo
koyo
ksk
linsys
loxeal
megadyne
molykote
nachi
narex
norgren
novato
parker
rkb
rollenbau
rollway
rubena
semperit
schneeberger
schwer
siemens
smc
snr
stäubli
torrington
trelleborg
zkl
rexroth
timken