RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

O-kroužky, X-kroužky a V-kroužky

O-KROUŽKY

Okroužek je přesný pryžový těsnící prvek kruhového průřezu, určen k zabránění nežádoucí propustnosti nebo ztráty kapaliny či plynu. Těsnicí schopnost je závislá nejen na O-kroužku, ale i na zástavbovém prostoru. Používají se pro utěsnění statických tak dynamických aplikací.

Materiály: NBR, FKM, MVQ, EPDM, CR, PU, ACM, HNBR, FFKM, NR, PTFE, FMVQ

Dle provozních podmínek a prostředí se volí materiál okroužku a jeho tvrdost, kde standartně volíme 70ShA nebo 90ShA. Dle přání jsme však schopni nabídnout kroužky od tvrdosti 40 – 100ShA.

 

VULKANIZOVANÉ O-KROUŽKY

Výroba probíhá z vysoce kvalitní o-kroužkové šňůry. Výroba probíhá za tepla a dojde k homogennímu spojení. Následné broušení zajistí přesný, až neviditelný spoj.

Výroba dle ISO3302-1 M3

Materiály: NBR, EPDM, FKM

 

X-KROUŽKY

Základem X-kroužku je „čtvercový“ průřez s drážkami. Hlavním důvodem vzniku bylo zamezení přetáčení těsnění v drážce. Vhodné jsou pouze do pravoúhlých zástavbových prostor.

Materiály: NBR, FKM

 

FEP KROUŽKY

Jedná se o opláštěné O-kroužky, které se skládají z vnitřního elastomerového kroužku a bezešvého pláště FEP, který kroužek obklopuje. FEP O-kroužky se používají všude tam, kde je chemická odolnost běžných elastomerových O-kroužků nedostatečná. Jejich požadovaná pružnost je zajištěna vnitřním elastomerovým kroužkem a chemická odolnost FEP pláštěm.

Vnitřní materiál: MVQ, EPDM, FKM

 

USIT KROUŽKY

Usit kroužek je plochý kroužek k utěsnění závitových a přírubových spojení. Těsnění se skládá z kovového kroužku a navulkanizované elastomerové těsnící vložky (břitu)

Dodává se v metrických a palcových rozměrech

Materiál elastomeru: NBR, FKM

 

Materiál ocelového kroužku: ocel 1.0330 (SAE1008), nerez ocel 1.4301 (AISI304)