ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Miniaturní a speciální ložiska

MINIATURNÍ LOŽISKA

Miniaturní ložiska jsou vyráběna od vnitřního průměru 0,6 mm až po vnitřní průměr 9 mm s válcovým vnějším průměrem nebo s přírubou (osazením). Jsou vyráběna z klasické ložiskové oceli, tak i jako antikorozní. Rovněž jsou nabízena ve standarních tolerancích tak i jako vysoce přesná.

Jsou vyráběna v metrických rozměrech tak i jako palcová(Inch).

Miniaturní axiální ložiska jsou produkována s dráhou a bez dráhy od vnitřního průměru 2 mm do 10 mm a rovněž z klasické ložiskové oceli, tak i jako nerezová.

 

SPECIÁLNÍ LOŽISKA

Do této skupiny patří většina ložisek s nenormalizovanými rozměry v metrické řadě. Jde např. o řadu 60/.., 62/..,  63/.., 622.., 630.., 638.., a v palcových rozměrech řady R.

Mezi nestandartní ložiska lze zařadit rovněž ložiska s tenkým kroužkem a to jako standartní radiální jednořadá tak i s kosoúhlým stykem. Jednořadá jsou s označením dle evropské normy 617..,618.., 619..  a dvouřadá řady 30.., 38..,.Dle asijské normy jsou označována řadou 68.., 69..

V této skupině jsou i ložiska jednořadá rozebíratelná řady E.

Ložiska jsou vyráběna rovněž s vnějšími kroužky jenž nemají válcový povrch, ale jsou např. s půlkruhovým profilem nebo V a H profilem.

Mezi speciální ložiska paří dále různé typy kladek a prakticky všechna ložiska, jenž jsou vesměs tzv. mimo DIN nebo ISO normy.

 

POLYMEROVÁ LOŽISKA

Polymerová ložiska jsou zvláštní skupinou výrobků. Tato ložiska jsou vyráběna pro potravinářské zařízení, lékařské přístroje, chemický průmysl apod. Jsou používána z důvodu jejich odolnosti vůči korozi, mají tichý chod a nepotřebují mazivo.

Ložiska se skládají s polymerových kroužků, kuličky mohou být jak z nerezové oceli tak i ze skla a vodící klece jsou z polymerového materiálu.kroužky sjsou vy různé kombinace ložiskových kroužků a valivých těles. Ta mohou být ocelová nebo skleněná.

Speciální ložiska je velmi široký pojem. Existuje spousta dalších variant výrobků, které přenáší rotační ale i jiný druh pohybu, které můžeme zařadit do skupiny speciální ložiska. V této sekci speciální ložiska je uveden jen drobný výtah nejpoužívanějších variant.

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: SBN

ewelix
gates
ktr
loctite
permaglide
renold
bahco
seeger
ina
simrit
skf
zvl
optibelt
thk
ace
blickle
continental
elesa
ezo bearings
festo
fluro
freudenberg
hiwin
challenge
chiaravalli
ibc
igus
iko
kajo
koyo
ksk
linsys
loxeal
megadyne
molykote
nachi
narex
norgren
novato
parker
rkb
rollenbau
rollway
rubena
semperit
schneeberger
schwer
siemens
smc
snr
stäubli
torrington
trelleborg
zkl
rexroth
timken