RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Mechanické nářadí a stahováky

Nejjednodušším nářadím v naší nabídce jsou různé šroubováky, klíče, kleště a někdy i kladiva. Na naší prodejně ve Valašském Meziříčí najdete široký sortiment těchto výrobků od výrobců jako je BAHCO, KNOPEX, NAREX. Na ostatních obchodních místech MP DIMS je toto nářadí na objednání.

U demontáže ložisek a jiných strojních součástí se bez stahováků neobejdete. Stahováky jsou různých konstrukcí, mohou být dvouramenné, tříramenné, s jednoduchými čelistmi, pantografické, mohou být mechanické nebo hydraulické. Vhodnost typu stahováku záleží na stahovaném strojním dílu a potřebné síle nutné k demontáži daného dílu.

Pokud je to možné, je při demontáži ložisek vhodné zachytit čelisti stahováku za kroužek, který je uložen s přesahem. Ve většině případů se jedná o vnitřní kroužek ložiska. Tímto způsobem pak nedochází k poškození stahovaného ložiska.

Zejména u velkých strojních dílů, kde je nutné vyvodit značnou stahovací sílu, využijete stahováky hydraulické. Síla je vyvozena hydraulickým válcem a to buď klasickým hydraulickým čerpadlem nebo multiplikátorem.

V naší nabídce máme všechny druhy stahováků od významných výrobců jako např. SKF, BAHCO.

 

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: SKF, BAHCO