ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Ložiska s kosoúhlým stykem

Kuličková ložiska s kosoúhlým stykem jsou nerozebíratelná. Jsou vyráběna v několika řadách a provedeních. Mohou být jednotlivě a nebo párováná např. čtyři ložiska v jedné řadě. Vyznačují se nízkým třením, vysokou tuhostí a tichým chodem. Tato ložiska naleznete například ve vřetenech nejrůzmějších prumyslových strojů, závodních autech, v uloženích kuličkových šroubů, letadlech atd. Ložiska jsou vhodná pro vysoké otáčky. Jednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem mají oběžné dráhy ložiskových kroužků konstruovány tak, že spojnice jejich stykových bodů s kuličkami svírá s kolmicí na osu ložiska ostrý úhel. Tento druh úhlu označujeme jako stykový úhel. Ložiska jsou schopna přenášet radiální i axiální síly současně. Axiální síly přenáší pouze v jednom směru. Axiální únosnost vzrůstá s rostoucím stykovým úhlem. Vhodným uspořádání ložisek lze dosáhnout obousměrné axiální zatížitelnosti.

Ložiska jsou vyráběna v normální přesnosti. Pro uložení náročnější na přesnost, nebo uložení s vyšší frekvencí otáčení se používají ložiska s vyšší přesností.

MP DIMS Vám rádo pomuže vybrat přesný typ ložiska, které Vám bude přesně pasovat. Potřebujete pomoci s identifikací ložisek? Jste konstruktér a chtěl by jste využít našich služeb ? nebo opravář co si sám opravuje domácí soustruh?  Neváhejte nás kontaktovat na některém z našich obchodních míst a my jsme Vám k službám.

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: FAG, SKF, TIMKEN, GMN, SNFA

ewelix
gates
ktr
loctite
permaglide
renold
bahco
seeger
ina
simrit
skf
zvl
optibelt
thk
ace
blickle
continental
elesa
ezo bearings
festo
fluro
freudenberg
hiwin
challenge
chiaravalli
ibc
igus
iko
kajo
koyo
ksk
linsys
loxeal
megadyne
molykote
nachi
narex
norgren
novato
parker
rkb
rollenbau
rollway
rubena
semperit
schneeberger
schwer
siemens
smc
snr
stäubli
torrington
trelleborg
zkl
rexroth
timken