RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Ložiska s kosoúhlým stykem

Kuličková ložiska s kosoúhlým stykem jsou nerozebíratelná. Jsou vyráběna v několika řadách a provedeních. Mohou být jednotlivě a nebo párováná např. čtyři ložiska v jedné řadě. Vyznačují se nízkým třením, vysokou tuhostí a tichým chodem. Tato ložiska naleznete například ve vřetenech nejrůzmějších prumyslových strojů, závodních autech, v uloženích kuličkových šroubů, letadlech atd. Ložiska jsou vhodná pro vysoké otáčky. Jednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem mají oběžné dráhy ložiskových kroužků konstruovány tak, že spojnice jejich stykových bodů s kuličkami svírá s kolmicí na osu ložiska ostrý úhel. Tento druh úhlu označujeme jako stykový úhel. Ložiska jsou schopna přenášet radiální i axiální síly současně. Axiální síly přenáší pouze v jednom směru. Axiální únosnost vzrůstá s rostoucím stykovým úhlem. Vhodným uspořádání ložisek lze dosáhnout obousměrné axiální zatížitelnosti.

Ložiska jsou vyráběna v normální přesnosti. Pro uložení náročnější na přesnost, nebo uložení s vyšší frekvencí otáčení se používají ložiska s vyšší přesností.

MP DIMS Vám rádo pomuže vybrat přesný typ ložiska, které Vám bude přesně pasovat. Potřebujete pomoci s identifikací ložisek? Jste konstruktér a chtěl by jste využít našich služeb ? nebo opravář co si sám opravuje domácí soustruh?  Neváhejte nás kontaktovat na některém z našich obchodních míst a my jsme Vám k službám.

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: FAG, SKF, TIMKEN, GMN, SNFA