RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Kuličkové a válečkové šrouby

Historie kuličkový šroubů se datuje ke konci 19 století. V průmyslových strojích se nicméně začal používat v druhé polovině 20 století. Jeden čas se dokonce používali kuličkové šrouby k řízení převodovky v automobilovém průmyslu. V současné době jsou součástí nejrůznějších aplikací a ne nadarmo se jim někdy říká srdce celého stroje. Kuličkové šrouby naleznete například v obráběcích strojích, jednoúčelových strojích, lisech atd. Jejich využití je v oblastech strojírenství, zemědělství, zdravotnictví a jiných.

Účelem šroubů s maticí je převést rotační pohyb na lineární. Mezi maticí a šroubem jsou uloženy kuličky, které cirkulují uvnitř matice a tím dochází k lineárnímu pohybu.
Šrouby se vyrábějí ve třech variantách a to válcované , okružované a broušené.Na světě je spousta výrobců , kteří se odlišují svojí konstrukcí a způsobem výroby, mezi nejznámější patří SKF, THK, SCHNEEBERGER, SHUTON, STEINMEYER, HIWIN, NSK, NIPPON, KURODA JENA TEC, KORTA, BOSCH-REXROTH .

MP DIMS Vám pomůže při správné volbě šroubu s maticí. Zároveň jsem schopni Vám upravit šroub dle Vašeho výkresu nebo jiného zadaní. Pokud již šroub máte a nechcete zbytečně investovat ihned do nového, naši technici Vám zhodnotí stav Vašeho stávajícího šroubu s maticí a pokud je to možné provedou renovaci.
Šrouby umíme na jednom místě žíhat, opracovat a následně složit.

PDF KATALOGY: SKF , KSK , THK , REXROTH