ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Kuličkové a válečkové šrouby

Historie kuličkový šroubů se datuje ke konci 19 století. V průmyslových strojích se nicméně začal používat v druhé polovině 20 století. Jeden čas se dokonce používali kuličkové šrouby k řízení převodovky v automobilovém průmyslu. V současné době jsou součástí nejrůznějších aplikací a ne nadarmo se jim někdy říká srdce celého stroje. Kuličkové šrouby naleznete například v obráběcích strojích, jednoúčelových strojích, lisech atd. Jejich využití je v oblastech strojírenství, zemědělství, zdravotnictví a jiných.

Účelem šroubů s maticí je převést rotační pohyb na lineární. Mezi maticí a šroubem jsou uloženy kuličky, které cirkulují uvnitř matice a tím dochází k lineárnímu pohybu.
Šrouby se vyrábějí ve třech variantách a to válcované , okružované a broušené.Na světě je spousta výrobců , kteří se odlišují svojí konstrukcí a způsobem výroby, mezi nejznámější patří SKF, THK, SCHNEEBERGER, SHUTON, STEINMEYER, HIWIN, NSK, NIPPON, KURODA JENA TEC, KORTA, BOSCH-REXROTH .

MP DIMS Vám pomůže při správné volbě šroubu s maticí. Zároveň jsem schopni Vám upravit šroub dle Vašeho výkresu nebo jiného zadaní. Pokud již šroub máte a nechcete zbytečně investovat ihned do nového, naši technici Vám zhodnotí stav Vašeho stávajícího šroubu s maticí a pokud je to možné provedou renovaci.
Šrouby umíme na jednom místě žíhat, opracovat a následně složit.

PDF KATALOGY: SKF , KSK , THK , REXROTH

ewelix
gates
ktr
loctite
permaglide
renold
bahco
seeger
ina
simrit
skf
zvl
optibelt
thk
ace
blickle
continental
elesa
ezo bearings
festo
fluro
freudenberg
hiwin
challenge
chiaravalli
ibc
igus
iko
kajo
koyo
ksk
linsys
loxeal
megadyne
molykote
nachi
narex
norgren
novato
parker
rkb
rollenbau
rollway
rubena
semperit
schneeberger
schwer
siemens
smc
snr
stäubli
torrington
trelleborg
zkl
rexroth
timken