RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Kuličková a válečková lineární vedení

Různá lineární vedení nalezneme téměř ve všech odvětvích průmyslu jako např. výroba strojů, letectví, automobilový průmysl, ale i v domácnostech.

Nejrozšířenější druh lineárních vedení jsou kuličkové a válečkové kolejnice s vozíky. Obě provedení jsou obvykle používány u aplikací, které vyžaduje přesný a hladký pohyb s co velmi malým třením. Nabízíme výrobce SCHAEFFLER (INA), SKF, THK, SCHNEEBERGER, HIWIN, NB, THOMSON, IKO, NSK, BOSCH-REXROTH.

V MP DIMS máme velké skaldové zásoby lineárních vedení a rádi Vám vedení upravíme dle Vašich požadavku. 

 

LINEÁRNÍ KULIČKOVÉ VEDENÍ

U kuličkového vedení cirkulují kuličky uvnitř vozíku a ten se pohybuje po kolejnici s přesně broušenými dráhami. Podle požadavku na vedení např. zástavbové rozměry, zatížení, rychlosti pojezdu atd. se dají zvolit různá provedení vozíků s kolejnicemi od miniaturních provedení s jednou oběhovou řadou kuliček až po šestiřadé provedení.
U kuličových lineární vedení platí základní pravidlo a to, že nikdy nedáte vozík např.od INA na kolejnici REXROTH. Každý výrobce si na vedeních tvoří vlastní profil, tak aby byl jedinečný.


Průřez kuličkovým lineárním vedením

Nejčastější použití: jednoúčelové stroje, různé dopravníky , tiskárny atd

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: INA-SCHAEFFLER, SKF, THK

 

LINEÁRNÍ VÁLEČKOVÉ VEDENÍ

U válečkového vedení cirkulují válečky. Díky větší stykové ploše mezi elementem a kolejnicí má tento typ daleko větší únosnost a přesnost. Naopak je zase limitován nižšími rychlostmi přesunu.


Průřez válečkovým lineárním vedením

Nejčastější použití: obráběcí centra , dopravníkové systémy atd.

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: INA-SCHAEFFLER, SKF, THK , REXROTH