RYCHLÝ KONTAKT: +420 577 200 212

Kloubová ložiska

Kloubová ložiska se vyrábí v několika tvarech, a to jako radiální kloubová ložiska, axiální kloubová ložiska a kloubové hlavice.

 

RADIÁLNÍ KLOUBOVÁ LOŽISKA

Radiální kloubová ložiska mají různé druhy kluzných vrstev, resp. materiálu třecích ploch. Základní je kov na kov s přídavkem maziva obsahující uhlíkový komponent, aby nedocházelo k rychlému opotřebení třecích ploch. Dále se používají kluzné vrstvy z materiálu na bázi PTFE a bronzu.

Radiální ložiska jsou vyráběna jako „lehká“ řada, „těžká“ řada, s rozšířeným vnitřním kroužkem a rovněž v palcových mírách.AXIÁLNÍ KLOUBOVÁ LOŽISKA

U axiálních kloubových ložisek je povrchová vrstva kluzných ploch shodná s radiálními kloubovými ložisky.

 

KLOUBOVÉ HLAVICE

Kloubové hlavice se se vyrábí s vnějším nebo vnitřním závitem rovněž s různými povrchy kluzných ploch a pro různá zatížení. Kloubové hlavice se nejvíc uplatňují v automobilovém průmyslu, při výrobě hydraulických a pneumatických válců aj.

Zvláštní skupinou kloubových ložisek a kloubových hlavic jsou ložiska pro letecký průmysl, u nichž technologie výroby je uzpůsobena tak, aby ložiska neměla žádnou dělící rovinu a jsou prakticky bezúdržbová. Do této kategorie patří i kloubová ložiska pro závodní auta.

 

PDF KATALOGY KE STAŽENÍ: SKF, INA , FLURO